MÁM DOTÁZEK
Jak udělám aby zmizela ta mezera mezi Odběrem novinek? (tím nadpisem a odběrem novinek?) Fakt mě to deptá -.-
Klidně to napište k nějakému článku nebo na mail: kamcanemethova@seznam.cz
DĚTUJU

(po)vánoční info - koně

26. prosince 2013 v 14:25 | Nialler |  Deník
Tak tady máte info ohledné koníků (foto je zatím na rychlo, ale aby tu nebylo prázdno udělala jsem to) Víc v c.č.

Prvním koníkem , kterého vám představím bude Shirský hřebec Doncaster (pojmenován podle města v Británii).
Když jsem ho rozbalovala říkala jsem si co na něm vidíte s tím materiálem a když už byl venku i z folie (přišel ve folii, aby se nedořel) tak mi to došlo. Ale musím uznat, že není ošklivý :) Mě se strašně líbí, ale asi bude mít docela náchylnou barvu na poškrábání. Řekla bych že materiál ze kteréh je není ještě nejhorší, neboť akespoň Doncaster není úplně gumovej :)
Teď přejdu k samotnému Doncasterovi. Je poměrně vysoký, ale je to miláček. Na hřebce je dost hodný. Pochází z Anglie, od chovatele, který chová Shirské koně na výstavy, Doncaster má velice dobrý rodokmne, ale je trochu neomalený a při velkém publiku je i docela nervozní. Rozhodli jsme se ho koupit a shodli jsme se na tom, že když se na něm zapracuje určitě to s ním půjde (byl za nižší cenu, než by byl bez své nervozity). Navíc je strašně šikovný a opatrný pod sedlem. (Téže je to otec jednoho z našich hříbátek).

Další představený koník (valstně představení) budou naši Lipicáni. Oba opt dostali jméno po městech v Anlgii (mají mezi sebou i souvislot).

Kobylka dostala jméno Holmes Chapel (zkráceně Homie), je to nadějná drezurní kobylka. Odchovaná je v ČR stejně jako její hříbě (jak by taky ne). Zatím se Homie nějak moc nerojevuje - chováním. Pod sedlem u nás ještě nebyla, protože si stále zvyká na nové prostředí.
Hříbátko je hřebeček a jmenuje se Bradford, tedy Brad (je jediný z našich přírustků u koho není jasné pohlaví :D) Po otci pátráme (hřebčín ze kterého pochzázejí vyhořel a byl zachován pouze rodokmen matky a jeho se ztartil).

Dalšími představenými konmi budou Hannoveři. Kobylka jméno dostala jmenue se Midnicht Memorie a hříbě zatím jméno nemá, ale je to hřebeček (kdyby vás jméno napadlo napište do komentáře).
Narozdíl od Lipicánů jsou toto skokani a mamka má velký talent (Ježíšek našemu ranči udělal velkou radost a nadělil nám samé dobré koně). Bylo by to pořád dokola, jsou talentovaní atd. atd. všichni víme (u nevím jak bych to jinak napsala)

Dále k nám přijel i hřebec Fellského ponyho (ten jméno také zatím nemá) Je to bělouš a máme u nás i jeho první hříbátko (Felicitas - profil bude časem).
Zatím byl využíván jako plemeník a výstavní kůň (ježděn byl také). Myse budeme snažit vytrénovat ho jako dokoanlého drezurního poníka pro naší malou jezdkyni.

Poslední dva koníci, kteří k nám na Váoce dorazili jsou Appalosy. Obě jsou kobylky a ani jedna nemá jméno.
Hříbátko je poměrně vysoké. Jediný westerňáčci, kteří k nám letos dorazily. Hříbátko je po našem Oliveru Twistovi a teď mě tak napadlo, asi se kobylka bude jmenovat Pirrie. Nic víc mě nenapadá co k nim napsat. Jsou odchované v ČR.

Toť z Vánočních koníků vše. Když jsem psala Homie a Brada napadlo mě, že jsem sem mohla zakomponovat i Zulejku (kobylka Fellského ponyho, kterou jsem dostala k narozenimám). Takže si na ní budete muset počkat do profilů :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wolke Wolke | 26. prosince 2013 v 16:31 | Reagovat

Gratuluji ! těch ale je ...

2 hanicka.konicek hanicka.konicek | E-mail | Web | 29. prosince 2013 v 10:09 | Reagovat

Doncaster je krásný, určitě se podaří jej zvládnout a bude vám dělat radost =)
lipicánci jsou krásní, úžasně zapletení =)
hannoveráčci jsou boží, asi nejlepší co k vám přijeli =)
no opravdu krása, ježíška jste měli opravdu bohatého =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama